neljapäev, 21. august 2014

Naise juuksedOlen nii palju varem kirjutanud juustest. Mulle väga meeldib see teema ja ma tõesti pean juukseid naise kõige tähtsaimaks ehteks ja kingituseks Jumalalt. Juuste tähendusest leiab otseseid vihjeid ka Piiblist, näitkeks lugu jõumees Simsonist, kellel oli kogu maailma jõud ja kelle väe saladus peitus selles, et tema juukseid polnud kunagi lõigatud.
Olen kirjutanud varem, mis mõju on pikkadel juustel tervisele ja mida tähendavad juuksed naisele. Täna tahaksin kirjutada sellest, mis toimub inimesega, kes lõikab oma pikad juuksed ära.
Esiteks olen leidnud, et kui naisel on naisena kõik korras, tema naiselikkuse energia ainult kasvab ja ta oskab seda maailmale väljendada, siis ta ka armastab oma juukseid ja nende hooldamist kuna juuksed naiselikkuse väljendus. Juustes on jõud, saladus ja vägi. Juuksed näitavad keha tervist ja viljakust, need on üks väärikamaid kingitus, mis annab inimesele nii palju juurde. Juuste olemust ja kogu eesmärki ei suuda me veel lõpuni mõista, veel vähem seda täielikult seletada. Kui me aga hakkame tunnetama iga kehakarva kohta, mis eesmärk tal tegelikult on, vaatleme suunda kuidas ta kasvab naha suhtes ja kuidas ta mitte ainult ei juhi soojust vaid ka juhib ka energiat, mis siseneb ja väljub meie kehast, õpime tõeliselt hindama seda kingitust. Selge on see, et juuksed on osa kehast, organ, nagu iga teinegi. On inimesi, kelle jaoks juuste lõikamine oleks sama mõistlik, kui oma nina või sõrmede ära lõikamine. Juuste lõikamata jätmine näitab armastust Jumala vastu ning austust selle vastu, mis Ta meile andnud on. Piiblis on juukseid mainitud üle 100 korra, peamiselt kontekstis, kus Jumal räägib oma armastusest ja kaitsest oma inimeste üle. Inimesel on kõigist teistest imetajatest kõige kõrgeltarenenum aju ja ka kõige pikemad juuksed ning see ei ole tähendusetu kokkusattumus. Mõned inimesed ütlevad, et juuksed on surnud ja ei oma mingit suuremat tähendust. See pole tõsi. Me teame, et juuksed kasvavad oma täide pikkusesse, mille iga inimene selles elus ära teeninud on (just nimelt karmaga ära teeninud, aga sellest hiljem) ning kasv aeglustub või peatub siis. Kui juuksed oleksid "surnud", siis kuidas nad teavad kui me lõikame nende otsi, et koheselt hakata äralõigatud osa tagasi kasvatama?
Inimene, kes tunnetab juuste tähendust, ei lõikaks neid iialgi ära. Juustes on elu, tähendus ja energia, mis toidab keha ja toetab hinge. Ta mõistab, et see on kingitus ja õnnistus Jumalalt. Jah, on mungad, kes ajavad oma pea paljaks, kuid saage palun aru, et mõned hinged ongi tulnud kogema siia elu, mille eesmärk ongi loobuda kõigest maisest varast, et teistmoodi energiat koguda. Need elud on missioonid, loodud spetsiaalselt selleks, et aidata meil arendada teatud külgi oma spirituaalsuses läbi isiklike ohverduste. Me kõik läbime sellised elud oma evolutsioonis. 


Juuksed on naise üks tähtsamaid väliseid tunnuseid. Olenevalt sellest, kui hästi ta on hoolitsenud eelnevates eludes enda eest, teenib ta selles elus ära oma juuste pikkuse, paksuse, kohevuse, tervise, sära- kõik head omadused juuste suhtes. Pikad, paksud ja terved juuksed on põhimõtteliselt minevikus tööga ära teenitud naiselikkus. Olen leidnud, et pikkades juustes on saladus, mis aitab naisel hoida tähtsaimat naiselikku omadust- süütust. Selle all ei pea ma silmas vaid füüsilist, seksuaalset süütust, vaid süütust kui iseloomuomadust, kuhu kuulub ka tagasihoidlikkus, alandlikkus, austus. Kaotades juuksed, kaotab naine seda omadust.
Räägin nüüd loo oma sõbrannast. Nooruses oli ta kui maapealse päikese kehastus. Alati super energiline ja särav. Kunagi ei olnud ta tusane ega mossis, vaid alati siiralt naeratav ja naeru rõkkav. Tal oli nii palju huvisid; loodus, loomad, taimed, seened, putukad ning tal oli palju teadmisi selles valdkonnas juba nii noorena. Teda huvitas kunst, muusika ja luule, ta lõi ka ise imelisi sügavamõttelisi luuletusi, laulis imelise häälega ning joonistas tõelisi kunstiteoseid. Ta tegeles käsitööga ning oli osav peaaegu igas spordialas. Ta oskas süüa teha, kodu korras hoida ja lemmikloomade eest hoolitseda. Kui mängisime õues, viskas ta alati hundirattaid ja saltosid, tema sisemine elurõõm otsis pidavalt väljundeid. Ta sai alati kõigiga hästi läbi ning kõik armastasid teda. Selge oli see, et ta alustas oma elu eelmiste eludega üles ehitatud ülimalt positiivsel karmal. Tal olid tagumikuni ulatuvad tohutu paksud, lainelised heleblondid juuksed. Need olid kui voogav kuld ja kullahinnaga sellised juuksed tegelikult ongi, rääkides nii palju inimese mineviku ja olemuse kohta.
Paraku tal oli ellu võetud õppetunde, kus ta pidi läbi erinevate katsumuste õppima enda eest seisma ja mitte laskma enda peal talluda ja endale pähe istuda. Põhimõtteliselt pidi ta õppima kaitsma kõike seda head, millega teda oli õnnistatud tänu minevikule, tundma selle üle valehäbita uhkust ning sealt edasi õppima looma veelgi paremat karmat, et luua edukas ja imeline tulevik, mis teda kindlasti ees ootas. Ta oli väga tugev isiksus. Ühel päeval, olles hetkeliste negatiivsete tunnete ja mõjutuste poolt kantud, lasi ta oma juuksed ära lõigata poisipeaks. Sellest päevast algas tema allakäik naisena. Tänaseks on ta vaid vari enda mineviku minast. Ta on pidevalt masenduses ja depressioonis, ta põlgab ennast ega pea end armastusväärseks. Ta hoiab oma juuksed lühikesena. Ta joob, suitsetab ja tarvitab narkootikume. Tal pole enam huvisid ja ei tegele hobidega. Ta töötab kohal, kus teda ei austata ega väärtustata, teenides miinimumpalka. Pikad ja terved juuksed on kui kingitus naiselt mehele, sest mees loeb meie juustest alateadlikult tohutu palju informatsiooni välja. Kuid ennast mitte armastades, ei saa meil olla kauneid juukseid. Ennast mitte armastades tunneme alateadlikult, et pole väärt oma juukseid. Pole väärt meest ja tema armastust. Juuksed on liiga väestavad, et olla krooniks naisel, kes ei suuda kanda sellist õnnistust.
Minu teine sõbranna omas samuti pikki, pihani ulatuvaid loomulikult lokkis heledaid juukseid. Tema juustes on seda loomulikku krussi, mis ilusti hooldatuna ja niisutatuna on kohev, pehme ja lihtsalt imeline. Nooruses armus ta ülepeakaela ühte noormehesse. Paraku oli sellel noormehel juba kaasa olemas, millest ta minu sõbrannale ei rääkinud. See tüdruk oli väga agressiivne, julm ja naisena mitte arenenud. Ühel õhtul, kui mu sõbranna koolist koju läks, ründas see tüdruk oma kambaga teda. Nad hoidsid teda väigisi kinni ning see tüdruk lõikas noaga ära tema pikad lokid. Tema juustest jäid alles vaid üksikud mõnesentimeetrised tömbud tema laiguti paljale peanahale. Selline kogemus on kõige suurem solvang naisele, mida teine naine võib teha. See on otsene rünnak tema naiselikkuse, tema kõige õrnema omaduse vastu. Sellest õhtust muutus mu sõbranna elu. Naiselikust, säravast noorest neiust sai suitsetav ja alkoholi tarbiv naine, kes hakkas liikuma halvas seltskonnas ning ennast lõhkuma. Tema elu normaalseteks osadeks said erinevad mehed, alkohol, narkootikumid, abordid.
Nendele teemadele mõeldes leidsin artikli, mis räägib sellest samast teemast. Mul oli hea meel avastada, et selle on kirjutanud mees. Tõlkisin osa sellest eesti keelde. Mehed võivad oma väljenduses olla järsud ja otsekohesed, palun ärge võtke südamesse, aga ma arvan, et ka teile on huvitav lugeda meesterahvast rääkimas veidi teistmoodi naiste juustest. Siin on link: http://www.returnofkings.com/26763/girls-with-short-hair-are-damaged                         Lühikeste juustega naised on kahjustatud.
Mitte ükski naine pole iial inimkonna ajaloos näinud lühikese poisipeaga välja parem, kui ta näeks pikkade, kohevate lokikestega. Hoolimata sellest ümberlükkamatust faktist lõikavad Ameerika naised iga päev oma juukseid lühikeseks. See on viinud massilise koleda permutatsioonini, poisilikust pixie- lõikusest kummalise pool-raseeritud peani. Põhjendused sellisele käitumisele, alates oma juuste annetamisest haigetele lastele või suvine kuumus, pole tegelikult oluline, sest tõeline põhjus on alati üks ja sama.
Ma süüdistan selles kahetsusväärses trendis mitmeid erinevaid faktoreid. Esimesed ja kõige võimsamad on ebasiirad valed nii meeste kui naiste poolt selle kohta, et selline trend näeb hea välja. Naised on väga kiired teisi naisi julgustama oma pikki juukseid ära lõikama rääkides, kui armas see välja näeb. Ma ei ole küll teadlane, aga olen kindel, et see on sügav alateadlik programmeerimine ja manipulatsioon naise poolt, mis suunab teist naist lõikama ära selle, mis teeb ta vastassugupoolele atraktiivseks. Ega mehedki paremad pole. Nad on argpükslikud ja eksiteel, sest ütlevad, et "mõned naised võivad selle välja kanda". Ega see, et naisele jääb järgi piisavalt normaalset väljanägemist, et olla endiselt meeste silmis "pandav" ei tähenda, et ta oleks niimoodi ilusam.
Ükskord rääkisin ma kahe tüdrukuga väljas restorani ees. Ühel neist oli lühike ja poisilik soeng ja teisel olid pikad, paksud ja terved mustad juuksed. Kui meie vestlus läks isiklikumaks, esitasin ma provokatiivse küsimuse: "Miks sa oma juuksed nii lühikeseks lõikasid?"
Tema sõbranna kargas mulle kõri kallale enne, kui poisipeaga tüdruk sai üldse võimaluse vastata. Kui ma ta maha suutsin rahustada, sain lõpuks ka oma vastuse.
Poisipeaga tüdruk: Mul olid varem pikad juuksed, aga ma just läksin oma poisist lahku.
Mina: Ma olen kindel, et sa nägid enne parem välja.
Sõbranna: See on seksistlik ja loll! Ta näeb armas välja!
Poisipeaga tüdruk: Kas tahad näha pilti? Näitab mulle pilti oma passist. 
Mina: Issand, sa nägid palju parem välja. Nagu teine inimene, palju noorem.
Sõbranna: Ta näeb praegu ka hea välja, mis sul viga on?
Mina: Las ma küsin sinu käest midagi: kas poisid pööravad sulle nüüd vähem tähelepanu kui enne?
Poisipeaga tüdruk: Jah, absoluutselt. Palju vähem.
Mina: Kui sa selle arvu protsentidesse paneksid, siis mis see oleks?
Poisipeaga tüdruk: Vähemalt 90%. See on ka osalt miks ma seda tegin. Peale oma lahkuminekut tahtsin ma üksi olla.
Mina sõbrannale: Näed mis juhtub, kui teooriast saab reaalsus?
Teine suur faktor on Hollywoodi ja kuulsuste mõju naiste käitumisele. On laialt teada, et naised on meestest palju agaramad teiste kopeerijad. Samamoodi nagu naised ei lähe tualetti üksi, ei taha nad ka teatud stiili üksi kanda. Kui näiteks Miley Cyrus, Rihanna või Anne Hathaway lõikavad oma juuksed ära, saavad nad kohe kiidusõnu inimestelt, kelle asi pole tegelikult kommenteerida naise atraktiivsust, näiteks gay mehed. Ja nii nad loovad järele kopeerijate ringi, mis kasvatab seda trendi üle maailma.
Millal iganes ma Argentiinas käin, näen alati tüdrukuid kõndimas tänavatel pikkade, lendlevate juustega, mis ulatuvad nende tagumikkudeni. Juukseid mis ulatuvad poolde selga, peetakse seal lühikeseks. Eksperimendi käigus küsisin kord ühe tüdruku käest kas ta lõikaks kunagi oma juuksed ära. Ta vastas, et pigem sureks ja rääkis mulle loo oma sõbrannast kes läks juuksurisse oma tavapärast otste trimmimist tegema. Juuksur lõikas tal kogemata soovitud 2 cm asemel topelt koguse juukseid ära. "Igal hommikul vaatab ta peeglisse ja hakkab nutma. See on toimunud juba 10 päeva järjest."
Tõsi on see, et pikad, terved juuksed on atraktiivsed absoluutselt iga mehe jaoks, kui nad tegelikult ausalt vastavad, mitte ei proovi teisi lühikeste juustega naisi panna end hästi tundma.
Veelgi enam, see on sümbol noorusest, naiselikkusest ja tervisest. Miks ei suuda vanemad naisterahvad kasvatada pikki juukseid? Sest see on tunnus noorusest ja viljakusest. Naised teavad seda alateadlikult ja instinktiivselt, see on ka põhjus miks iga Ameerika tüdruk, kes lõikab oma juuksed lühikeseks ja säilitab poisiliku lõikuse, teeb seda tihti hoopis muudel varjatud põjustel. Lühikesed juuksed on poliitiline avaldus. Tüdruk, kes on läinud lühikese lõikuse peale ja on rahul muutustega, mis toimuvad selles kuidas teda sellisena vastu võetakse, on sisemiselt märkimisväärselt kahjustatud. Lühikesed juuksed on garantii, et tüdruk on rohkem tahumatu, maskuliine, käitumiselt ebanaiselik.
Jõudsin sellele järeldusele peale aastatepikkust suhtlemist ja tähelepanekuid. Kõige
bichilikumad, kõige raskema iseloomuga, vastuseisvamad, agresiivsemad, ebanaiselikumad ja julmemad naised on kõik ühe sarnase omadusega- lühikeste juustega. Kui ma aga tegin viimaks erandi oma isiklikule reeglile mitte-kunagi-käia-kohtingutel-lühikeste-juustega-tüdrukutega, sain alles tõelise kinnituse oma kahtlustele.
Kõige esimene poisipeaga tüdruk kellega ma välja läksin- kes oli muidu päris kena- hakkas mulle rääkima veidraid seksuaalseid vägistamisefantaasiaid mis tekitasid minus jubeda tunde, et olen lõksus. Ta rääkis avalikult räpasest seksist, kasutades jämedaid ja roppe sõnu naiste ja meeste suguorganite kohta. Kõike seda ka siis, kui me ei olnud magamistoas. Viimaks, kui ma võtsin jutuks selle, mis on tegelikult meeste jaoks naiste juures atraktiivne, ta vihastas ja jooksis välja baarist, kus me istusime. See oli täiesti arutu ja ebanormaalne käitumine.
Olin seotud veel teisegi lühikeste juustega tüdrukuga kes sõna otseses mõttes oli telefoni teel vestluses oma poiss-sõbraga samal ajal, kui olin temaga vahekorras. Ja oli veel kolmaski poisipeaga tüdruk, kes oli voodis täiesti emotsioonitu, kui ma just ei olnud super-agresiivne mis oli tema jaoks normaalne."
Lühikesed juuksed ei ole mitte ainult täiesti ebaatraktiivsed, see on ka üks kõige suuremaid signaale mehele, et naine on sisemiselt naisena kahjustatud. Temaga on juhtunud midagi, mis ei lase tal tunda uhkust ega väärikust oma naiselikkuse üle.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.