esmaspäev, 1. september 2014Mõned päevad tagasi sattusin kogemata siin Facebookis ühe jutukese peale, mida keegi jagas ja mis rääkis karmast. Seal kirjutati, et need, kes selles elus on rikkad, võivad järgmises elus olla vaesed ja need, kes praegu töötavad kõrgetel kohtadel ja teenivad hästi, võivad järgmises elus olla kodutud. 
 See on küll tõsi, et me võime tõesti kogemuste saamiseks selliseid pöördeid eludes teha ja teemegi, aga kogu karmaseaduse idee seisnebki selles, et mõista MIKS toimuvad need pöörded. Seda ei olnud tekstis üldse puudutatudki ja seega artikkel oli segadust tekitav. Laias plaanis külvab selline poolik lähenemine tegelikult inimeste sees hirmu. Kogu karmaseaduse põhiidee on mõista, kuidas meie mõtted ja teod kujundavad meie tulevikku. Selline poolik lähenemine tekitab mõtteviisi: "mis mõttega ma siis üldse pingutan, kui ma võin niikuinii järgmises elus sündida haigena kannatama ja vaesuses piinlema."   
Karma on tasakaalustaja ja harmoniseerija, mis aitab meil õppida ja areneda. Kui me tõeliselt mõistame karmat, valdab meid sügav sisemine rahu. Me teame, et meil on aega ja saame aru, et me ei õpi, tööta ega arene ainult selleks eluks, vaid igavikuks.  Me mõistame ,et meie elu ei ole vaid see üks üürike kehastumine siin maisuses, vaid meie elu on tegelikult igavene Olemine. Meie elu on raamat, kus iga lehekülg on eraldi elu maal. Kui me mõistame karmat, ei pea me oma eluks ainult seda ühte käesolevat kehastust ja vabaneme füüsilise elu kiindumustest, õpime nägeme enda igavikulist mina. 
Selgeltnägijad Dimitri Moraitis ja Barbara Y. Martin on koostanud suurepärase raamatu- "Karma ja taassünd. " Tahan teiega jagada natuke sellest raamatust.
"Karma näitab meile elu õiglust. Ükskõik, milline on meie või teiste inimeste elu sel hetkel, me teame alati, et see on täiesti õiglane, kuigi me seda ehk mõista ei suuda.
See, kuidas me elame praegu, millised on meie elutingimused, milline on meie keha välimus, millised on meie suhted- see kõik on sõltuv nendest valikutest, mille kunagi tegime. Kunagi tähendab siin mitte selle elu minevikku, vaid eelmiseid kehastusi. 
Raha ja küllus


Inimene ei sünni vaesusesse ja kannatustesse mitte kunagi lihtsalt niisama, sest "hing tahab nii". Igasugused kannatused, nii vaimsed kui materiaalsed, on võõrad Jumalale, kes on lõputu külluse allikas. Jumal ei ole selliseid tingimusi loonud ja ta ei soovi neid ühelegi oma lapsele. Kuna Jumal on lõputu rikkus, siis meie kui Jumaliku allika lapsed, oleme täieõiguslikud pärijad sellele rikkusele. See on kõik meile juba algusest peale antud.  Ühtsuse tõde eeldab alati ühtsust küllusega. Vaesuses puudub tõde. Mida kaugemal Jumalast me elanud oleme, seda rohkem Jumalale võõraid omadusi meie ellu tuleb, me ise toodame neid, kaasa arvatud vaesus ja kannatused. Need pole karistused, vaid tagajärg sellele, kui me oleme minevikus oma õnnistuste ja rikkustega valesti ringi käinud.
 Praegu on raha maailmas ebavõrdselt jagunenud. Tuleb aru saada sellest, et see ei ole tegelikult võrdsuse ja ebavõrdsuse küsimus, vaid pigem jõupingutuste, arukuse ja oskuste küsimus. Raha karma on loodud, et õppiksime väärtustamist ja varadega õiglast ümberkäimist. Info selle kohta on olemas ja nähtav inimeste auras. Külluses elav inimene, kes on enda sees sügaval mõistnud tõelist külluse tähendust ning kasutab küllust õigesti, loonud head karmat, tema auras on türkiissinist spirituaalset energiat. See on jumalik vaimne valgus. Samas inimesed, kes kannatavad vaesust ja halbu tingimusi tänu minevikus tehtud halbadele otsustele, võib olla on nad olnud ahned, petnud või varastanud, siis nende auras on tumedat, ebameeldivat määrdunudrohelist. 
Iga täiuslikkuseni lihvitud oskus, iga iseloomujoon, mida arendame, muutub meie surematuks osakeseks. Selles seisnebki suuruse saladus. Geeniused ei ole kogemata juhuse tahtel sündinud, vaid need on hinged, kes on oma andeid ja oskusi tosinates eludes järjepidavalt arendanud. Surm ei lõpeta karmat ja seega inimene ei sünni uues elus imikuna "puhtalt lehelt". Tema elu lihtsalt jätkub sealt, kus pooleli jäi, koos mitmetes eludes arendatud annetega. 
Tihti halvustatakse rikkaid inimesi, kes sünnivad jõukasse perekonda ja saavad endale lubada kõike, mida soovivad. Nende kohta öeldakse, et talle on see kõik lihtsalt sülle kukkunud ja ta pole pidanud midagi tegema. See pole kaugeltki tõsi. Kui inimesel on juba sünnist saadik palju rikkusi, tähendab see, et ta on need kõik eelmistes kehastustes raske töö ja õilsa suhtumisega rahasse ära teeninud. Ta on raha ja materiaalsete varadega hästi  ja teadlikult ringi käinud ning ta on teinud tööd. Ta ei ole olnud ahne ega kitsi, vaid jaganud alati nendega, kellel on vähem ja teinud järjepidavalt tööd, armastades oma tööd, ning ehitanud sellega üles väga head karmat tulevikuks.  Ta on olnud helde, andnud alati mündi kerjusele ning jaganud võrdselt teistega seda, mis talle on antud. Selle hea karmaga on ta ära teeninud sündida jõukasse perre, mis siin sümboliseeib õnnistust eelmiste elude eest, kus materiaalse varaga on väga hästi ringi käidud. Mitte midagi ei anta lihtsalt niisama, kõik, mis meil siin elus on, on meie enda välja teenitud.  Nüüd on talle antud veel suurem õnnistus- tal on rohkem, mida jagada teistega. Ta saaks teha palju rohkem head, tegeleda heategevusega, jagada veel rohkem puudust kannatavatele ja samal ajal nautida ise hüvesid, mille ta on ära teeninud. Mida rohkem on meil raha, seda enam oodatakse meilt headust. Küllus on seotud olemise, mitte omamisega. Paraku paljud ei lähe seda teed, sest raha ja võim pimestavad neid ja nad muutuvad hoopis ihneks oma raha suhtes. Sellega nullivad nad oma hea karma ja kui oma suhtumist ja tegusid elu jooksul ei muuda, peavad järgmises kehastuses hakkama oma elu materiaalset poolt jälle nullist üles ehitama. 
Kui nad on oma valikutega kahjustanud teisi hingi, võivad nad järgmistes eludes kas nälga või halba tervist kannatada, et maksta tagasi seda karmat. Samas võiksid nad sündida veelgi õnnistatumana. See ei tähenda ainult jõukat perekonda ja palju raha, vaid materiaalse heategevusega teenib inimene ka head suhete karmat, mis tähendab, et järmises kehastuses õnnistatakse teda armastavate ja lähedaste inimestega. 
Mõnikord töötab inimene end vaesusest tippu. See näitab, et hingel on eelmises elus olnud raha, mida ta on valesti kasutanud ja selles elus on ta sündinud vaesena, et hing raha uuesti väärtustama õpiks. Kui ta seda teeb, antakse talle temale kuuluv vara lihtsalt tagasi. 
Ainus tee vaesuse karma lahendamiseks on mõista oma olukorda, õnnistada oma karmat kui võimalust areneda ning seejärel otsida viis, kuidas ise leida lahendus. Mitte mingil juhul ei tohi hakata süüdistama mingeid väliseid ja ebatähtsaid asju, küll presidenti, küll riiki. Niimoodi käitudes me vaid süvendame oma olukorda ja loome juurde veel rohkem halba karmat. 
  Vaimsete huvidega inimesed tihti põlgavad lihtsaid töid maal, sest peavad end kuidagi kõrgemaks kõigest sellest. Kui vaimsus on üle võlli keeratud, ei taha inimene maisust enam üldse tunnistada ega sellega tegeleda. Siin tuleb minu arvates kõige tähtsam arusaamine ja õppetund vaimse otsija elus. Me peamegi õppima tegema lihtsaid töid, sest nii me õpime teenima. Kui me teenime ülemust, teenime Jumalat. Õppides ülemust teenima, õpime, kuidas teenida Jumalat.  Sellepärast on alati vajalik armastada oma tööd, olge see lihtne ja "perspektiivitu" ja teha seda hädaldamata kuni hakkame tundma rõõmu teiste inimeste teenimisest.  Sest kui me ei suuda teiste inimeste teenimisest rõõmu tunda, ei ole me ka valmis teenima Jumalat. Te võite leida kõige kõrgeltarenenumad ja valgustunud hinged väga lihtsate, alandlike tööde pealt,  kus nende teene maailmale on igapäevane kliendite teenindamine. Heaks näiteks on  bensiinijaamas töötanud "Sokrates" Rahumeelse Sõdalase filmist.  
" Dan : Hey, Socrates. If you know so much how come you're working at a gas station?
Socrates: This is a service station. We offer service. There's no higher purpose.
Dan : Than pumping gas?
Socrates: Service to others. "
Iga päev satub nende juurde keegi, kellele annavad need hinged kaasa sädeme, mis nende sees midagi sütitab. Lihtne sõna, naeratus, hea nõuanne, mis hakkab inimese sees aeglaselt laienema ja lõpuks muudab tema elu.  Suures plaanis teevad nad maal ära väga suure hulga jumalikku valgustööd. Rääkimata sellest, et nende enda hinge ülendab ja aitab vaimsel evolutsiooniredelil edasi teiste teenimine. See pakub arenenud hingele ka suurt naudingut ja rõõmu. See pole vaid tühi ütlus, et alandlikkus on valgustunud inimese kõige tähtsam iseloomuomadus. 
Kõige raskemat karmat loob vaimsete annete valesti kasutamine. See jaguneb suures plaanis kolmeks:

vaimne petis
must maag
esiteele sattunud vaimne õpetaja

Need, kes Jumala nimel inimesi petavad, sooritavad suurima vaimse kuriteo.  Need inimesed on end valetanud suurteks vaimseteks liidriteks. Inimesed satuvad nende mõju alla.
Need hinged sekkuvad teiste hingede evolutsiooniprotsessi. Kõige raskemat karmat loob teise hinge valele (tema jaoks sobimatu)  vaimsele teele juhatamine. Kunagi ei tohi teisele inimesele öelda, mida ta teie arvates tegema peaks. Vaadake, kui paljud õpetajaks hakanud inimesed praegu selle vastu massiliselt eksivad! 
On olemas ka valele teele juhatatud vaimseid õpetajaid. Nad võivad olla heatahtlikud inimesed, kuid nad on õpetajastaatuses ise selleks valmisolemata. Neil on  põlev soov olla vaimselt seal, kus nad veel ei ole. 
Kui must maag läheb teispoolsusesse, kaotavad nad kõik oma vaimsed anded ja peavad end hakkama nullist üles ehitama. Ja loomulikult peavad nad valesti koheldud hingedele tagasi maksma. Sellise karma tagasimaksmiseks läheb sajandeid. 
 Nõustades kedagi ja öeldes talle, mida ta teie arvates tegema peaks, võtate lisaks isiklikule karmale kanda ka tema karma. Te hakkate isiklikult vastutama tema eest. Ärge hakake õpetajaks enne, kui pole selleks 100% valmis. See on töö, mis vajab suurimat vaimset vastutustunnet ja sisemist tugevust ning sügavat, vankumatut usku Jumalasse.  Inimene kes arvab, et olles vaimne õpetaja, on ta teistest kuidagi kõrgemal, eksib sügavalt ja peab uuesit hakkama õppima vaimseid põhiseadusi. Samuti küsige enda käest, kas teete seda isetult või oodate selle eest midagi vastu? Meeletud summad, mida tänapäeva vaimsed õpetajad küsivad, on esimene märguanne sellest, et seda tööd tehakse valedel eesmärkidel. 
On arusaadav, et on väga õilis amet olla vaimne õpetaja ja suur meister ja me kõik jõuame selleni kord. Kui tunnete endas sellist kutsumust, veenduge enne, et olete täiesti isetu ning teete seda ainult ja üksnes soovist inimkonda ja Jumalat teenida, mitte isiklikust huvist olla imetletud ja austatud teiste inimeste hulgas. Pidage alati meeles, et ükskõik kui kõrgel arenguastmel te viibite, teie jõud, anded ja hiilgus pärineb Jumalalt. Ärge õpetage inimesi uskuma seda, mida räägite, vaid õpetage alati inimesi ise mõtlema. Tõelise usu puhul kasutab inimene oma intuitiivseid oskusi, aga pimeda usu puhul usub inimene vaid teise mõtteid. 
Hea raha karma loomiseks tuleb õppida teiste eest hoolitsema, täita nende vajadusi, kes teist sõltuvad ja kasutada raha otstarbekalt ja hästi. Peame mõistma, et rikkuses ja külluses pole midagi halba, kui see on meie enda tööga välja teenitud. See on õnnistus Jumalalt, kes laseb meil meie enda  ära teenitud töö vilju nautida .Selline  ongi jumalik plaan - nautida õnne ja küllust. Et mõista vaesuse karmat tuleb aru saada, et Jumal on meid loonud maale edukas olema. Maa on vaimne kool, mitte ükski õpilane ei tule siis eesmärgiga läbi kukkuda. Jumala laseb vaesusel juhtuda, sest Ta on andnud meile vaba valiku ning need tingimused on selle valiku tulemus. Kuidas me saaksime õppida, kui Ta pidevalt vahele segaks? 
Kui te näete inimest, kes on nii materiaalises kui vaimses mõttes elus heal kohal, võite kindlad olla, et ta on varasemates eludes oma igapäevase leiva eest rasket tööd teinud. Ta on kogenud raskusi, kuid on õppinud kogemustest ja olnud tugev. Ärge olge siis tema peale tigedad ega kadedad, vaid võtke teda kui positiivset eeskuju ja näidet sellest, millised õnnistused saavad meile omaks kui teenime ja käitume alati hästi ja eelkõige teiste heaolu eest hoolitsedes. 
Kõik see on väga oluline inimestel mõista ja endale teadvustada, et leida põhjuseid oma probleemidele ja lõpuks lõpetada kõige välise süüdistamine oma seisukorras. Aga siin on üks suur hüüumärgi koht, mida peab rõhutama. Olen näinud, kuidas sajad "vaimsed" inimesed mõistavad kohut nende üle, kes selles elus kannatavad. Üks mu tuttav kirjutas mulle ükskord, et vangis kuritegude eest istuvate inimeste hinged ei ole ära teeninud tingimusteta armastust, kuna nad maksavad tagasi oma karmat!  Mitte miski pole tõest kaugemal! See oleks sama kui näha uppuvat inimest ja selle asemel, et appi tõtata, öelda, et näe, see on tema karma. Paraku just selline suhtumine levib eriti vaimsete otsijate ringkondades, kelle südames pole kohta kaastundel, vaid kus inimene muutunud egoistlikuks ja uhkeks. Kaastunne on osa tingimusteta armastusest. Me ei tohi arvata, et karmaseadus vabastab kohustusest kaasa tunda! Kui te pöörate elus ebaõnnestujale selja öeldes "see on tema karma", siis kuidas te ei mõista, et selline ükskõiksus võib luua teile endale palju tugevamat negatiivset karmat, kui ebaõnnestujal kaelas on! Samal ajal on kaastunne kui tervendav palsam, mis võib selle karma hoopis puhtaks pesta! Füüsiline karma
Füüsises väljendub see, kuidas me oma keha eelmistes eludes kohtlesime. Inimese keha loodi Jumala poolt ning see läbib evolutsiooniprotsessi, muutudes aina täiuslikumaks. Selline on jumalik plaan ja selline peaks olema meie keha areng. Täpselt samamoodi, nagu meie hing on loodud läbi elude arenema valguse poole ja tõusma evolutsiooniredelil aina kõrgemale, peaks ka meie keha igas elus aina ilusam, tervem ja tugevam olema. 
Miks on keha tähtis? Sest oma imelise vormi eest hoolitsemine on hinge kõige esimene töö Maal. Teenisite oma keha ja füüsise vastavalt sellele, kuidas eelmises elus oma keha eest hoolt kandsite ja kuidas teiste inimeste kehasid austasite. See, kui hästi see teil õnnestus, väljendubki füüsilise karmana. Meie kehad on meie autobiograafiad. Me vastutame oma keha eest. Hoolitsedes selle eest, teenime ära õiguse saada veel parem keha. Kui me oma keha ei austa, peame selle eest maksma, kuni mõistme selle väärtust. Sama kehtib teiste inimeste kohta, kui me kellegi teise keha valesti kohtleme, vastutame selle nagu iseenda keha eest. Keha tervena hoidmine on kohustus, sest vastasel juhul ei suudaks me mõistust puhta ja selgena hoida. Kui soovime teenida head füüsilise keha karmat, peame oma keha eest hästi hoolitsema. Ei ole oluline, mis seisus meie keha praegusel hetkel on, hoolitsedes selle eest hästi, saame ideaalkeha. Kui meid on juba väga hea vormiga õnnistatud, siis oleme selle jõupingutustega ära teeninud. Nüüd on meie ülesanne jätkata oma oma füüsise eest hoolitsemist ja tema omaduste lihvimist. Keha eest saab hoolitseda õigesti toitudes, sporti tehes ja puhates. Iga kord, kui teete trenni, mõelge kui palju head keha karmat te teenite. :) Kui kasutame keha valesti, sööme ebatervislikult, suitsetame, joome alkoholi, kasutame seksi valesti ja töötame liiga palju, siis kulutame oma keha vaimseid ressursse ning meie järgmine keha ei pruugi enam nii kena olla. Me maksame teatud hinda igat tüüpi füüsilise vägivalla eest.  Mõtted ja tunded peaksid olema positiivsed, sest need toidavad keha rohkem kui füüsiline toit.
Hing ja keha on kui klaver ja pianist. Ükskõik kui andekas pianist on, kui klaver on katki, siis ei saa ta oma annet täielikult väljendada. Kui meie kehad ei ole parimas korras, ei saa me vaimseid  impulsse hästi vastu võtta. 

Sündides saame kaasa ka evolutsiooni jooksul ära teenitud auravälja. Mõned inimesed tulevad väga ereda auraga, teiste aura on nõrgem. See kõik näitab, kuidas oleme end eelmistes eludes arendanud. Kui olite eelmises elus head ja armastav inimene,  tuleb see energia teiega kaasa ja näitab end kui sügav roosakas-punane energia. Kui olite eelmises elus kättemaksuhimuline ja kuri, toote endaga kaasa need nii-öelda iluvead. Mida eredamad on värvid auras, seda arenenum on hing, sest ta on paljude elude jooksul tehtud jõupingutustega need värvid endale välja teeninud. Mida rohkem loote head karmat, seda rohkem loote hingejõudu, mida saate hiljem kasutada. 
Austus keha vastu pannakse alati proovile. Kui oleme veetnud terve elu oma keha eest hästi hoolitsedes, isegi kui see pole olnud kõige ilusam või tugevam, siis saame järgmises elus parema füüsilise vormi, kuna oleme kogunud head keha karmat. Nüüd järgneb õppetund. Kuidas me seda vormi kasutame? Mõned jätkavad lugupidavalt ja nende jõud kasvab. Nii on juhtunud väga ilusate inimestega. Ilu on mitmete elude jooksul keha eest hoolitsemise tulemus. Teised aga, meenutamata, millist vaeva nad pidid selle keha saamiseks nägema, võtavad oma füüsist iseenesestmõistetavana. Nad kuritarvitavad oma kehasid ning varem või hiljem tulevad tagajärjed. Nad peavad kas selles või järgmises elus nullist alustama ja oma vormi uuesti hakkama üles ehitama. 
Meil on piiramatult aega õppimiseks, aga tuleb meeles pidada, et lükates oma maiseid kohustusi edasi (keha eest hoolitsemist), tuleb järgmistes eludes karma aina tugevamalt ja raskemalt. Toon näite inimesest, kes eludest eludesse jätkas oma kahjulikke harjumusi, jõi ja suitsetas. Igas järnevas elus sündis ta juba sünnipäraselt nõrgema tervise ja kehva immuunsusega, oli lapsena tihti haige. Ta jätkas sellegipoolest ikka vanade harjumuste rada. (Kui me ei vabastada oma halbu harjumusi, tulevad need järgmistesse eludesse sõltuvustena! )Peale oma viimast kehastust teistpoolsuses viibides andis Jumal teada, et oma järgmises kehastuses tuleb ta sünnidefektiga ja veedab elu ratastoolis.  See õppetund peab talle õpetama, et on ülioluline keha eest hoolitseda ja et keha eest hoolitsemine ei ole valik, vaid üks tähtsamaid kohustusi. Kui me ei pea keha tähtsaks, langeb ka meie vaimne areng. 
Mõnikord on raske näha, kui lapsed sünnivad sünnidefektidega. SIis öeldakse, et miks Jumal laseb sellisel asjal juhtuda ja on nii ebaõiglane. Aga Jumal vastab sellele nii: "Sa vaatad vaid keha. Selles väikeses kehas on terve hing, mis maksab tagasi mineviku karmat."  Elu on alati õiglane ja me peame sellest aru saama, et mõista ja võtta vastutus oma tegude eest! 
Kui inimene sünnib haigena või sünnidefektiga, on ta ilmselt eelmistes kehastustes millegagi väga raskelt vaimsete seaduste vastu eksinud. Aga sellest olukorrast on väljapääs, tuleb hakata uuesti üles ehitama head keha karmat.  Hea keha karma loomine tähendab püüdlust keha tervist alati parandada. Ükski seisund pole liiga raske, et sellest poleks võimalik paraneda. 
Meie geneetiline plaan on karma osa. Me oleme oma geenid ära teeninud. Pärilikkus pole bioloogiline juhus. See on füüsiline karma, mille toome endaga eelmistest eludest kaasa. Kui me oma kehas elame, muudame oma geneetilise mustri vibratsiooni. Meie teod mõjutavad meid füüsilises plaanis. Kui arendame oma mõistust, keha ja hinge, tõstame oma geenide vibratsioone ja see loob head füüsilist karmat. Kui kasutame keha valesti, kahjustame vaimset geenimustrit ja see toob kaasa raske füüsilise karma. Oma tegude ja soovidega on meil võimalus luua kaunim ja vaimselt väljendusrikkam füüsiline vorm. 
Inimesed on küsinud, kas me näeme erinevates eludes füüsiliselt sarnased välja. Vastus on jah. Kui seame kõik oma füüsilised kehastused Maal ritta, siis need oleksid omavahel sarnase välimusega. Välised jooned on samad.  Kuigi oleme teises kehas ja pärineme teistest vanematest. See tõestab, et füüsiline keha pole vaid pärilikkus või vanemate geenide kokkusattumus, vaid otseselt meie isiklik karma eelmistest kehastustest. 
(just seda pidasin ka silmas juuste teemas, kui kirjutasin, et juuste pikkuses, paksuses ja tervises on eelmiste eludega ära teenitud jõud) 
 Miks on maa ülerahvastatud? Arvatakse, et see on seotud meditsiini arengu ja paremate elutingimustega, aga tegelikult mitte. See on otseselt seotud karmaga. See on niivõrd paljude inimeste tähelepanematuse ja pidevalt ühe ja sama karma genereerimise tulemus. Inimesed ei õpi, mida peaksid ja lihtsalt veedavad oma aega eludest eludesse. Igapäevases elus ringi vaadates võib näha inimesi päevast päeva loomas halba karmat oma tegude, sõnade ja mõtetega, see kõik kajastub nüüd halbades elutingimustes. Probleem on selles, et inimesed ei pööra tähelepanu elu õppetundidele ning peavad siia aina uuesti ja uuesti tagasi pidevalt sarnast elu elama. Puudub areng, mis on meile ette nähtud ning mis on meie elu eesmärk. Taevased õpetajad räägivad, et nad on näinud paljusid inimesi tegemas samu vigu kümme kuni kakskümmend korda mitme järjestikuse elu jooksul!!  Nad võivad sündida aina kehvemates tingimustes ja aina viletsama tervisega, aga alati on neile antud vaimsed tööriistad olukorra parandamiseks. Suurim viga, mida selles olukorras tehakse, on et lüüakse käega ja öeldakse, et see on minu karma, ma peangi niimoodi kannatama. Sellise ütlemisega loob inimene karmat veelgi juurde, sest vädib seda, mida tegema peaks. Karma ei ole kunagi vabandus, et vältida elu väljakutseid. 
Teid on loodud edukas olema. Oma eesmärgiga harmoonias elades võimaldab Universum teil elada külluses. 

Kui sul on ilus ja terve keha, siis ära arva, et sul on lihtsalt vedanud vaid tea, et sa oled selle keha ära teeninud selle eest, et oled eelmises elus enda eest väga hästi hoolitsenud ja oled end armastanud, teinud endaga palju tööd ning elanud vaimsete seaduste järgi. Pühitse seda ja tunne selle  üle uhkust! Tähista oma tervet ja ilusat keha, kui kingitust ja preemiat, mille saad enda eest hoolitsemise ja tehtud töö eest. 
Sa oled ära teeninud kõik hea, mis sinu elus on! Eriti positiivne märk on head peresuhted, eriti õdede ja vendadega. Kui suhted perega on korras, saad elus kõigega hakkama. See on märk sellest, et oled eelmistes eludes need suhted ära teeninud . Oled kohelnud end ümbritsevaid inimesi nii armastavalt ja soojusega, et nüüd saad tunda üht kõige erilisemat suhet üldse- vendade ja õdede vahelisi. Saad kogeda seda ainulaadset ja erilist kaitset ja tuge kogu elu jooksul. Head ja toetavad peresuhted on kõige parema karma märk. Sul ei ole lihtsalt vedanud, vaid oled ise kõik selle ära teeninud! Kõik, mis sinu elus on ülihästi, on tagajärg sinu headele ja armastavatele tegudele ja mõtetele varasemates eludes. Ära lase kunagi kellelgi öelda, et sul on lihtsalt vedanud! Mitte midagi ei anta siin maailmas lihtsalt niisama, vaid kõik on meie enda ära teenitud. Elu on alati täiesti aus ja annab vaid seda, mille ise ära teeninud oleme. 

Kujutlege, kuidas teie pea kohal olevast kuldsest päikesest kiirgab alla särav smaragdroheline valgus. Kui see valgus teie aurat ümbritseb, tundke, et kõik teie teadvuse ja eksistentsi osad tasakaalustuvad- mõistus, keha, hingeharmoonia. Tunnetage, et olete kooskõlas Jumala rütmiga. Seejärel vaadake, kuidas see valgus siseneb pea keskel asuvasse vaimsesse keskusesse, täites selle mõtetega tasakaalust ja harmooniast. Paluge valgusel neutraliseerida halvad mõtted, eriti need, mis on seotud teie tervisega. Paluge, et see valgus laseks vabaks kõik möödunud elude mälestused kellegi füüsiliselt karistamisest ja enda keha füüsilisest kuritarvitamisest, et vabaneksid mälestused haigusest ja valust. Paluge smaragdrohelisel valgusel viia tasakaalu hea kehakarma, mis tuleneb eelmiste elude saavutustest, andes teile jõudu selles elus. Seejärel vaadake, kuidas see valgus puudutab teie kõri keskel asuvat keskust, viies tasakaalu kõik, mida olete lausunud tervise ja heaolu kohta. Paluge, et see valgus vabastaks kõik ebakõlad ja halvad sõnad, mida teile on räägitud ja mis on loonud ettekujutuse halvast tervisest. Kui teate, et olete enda kehale või teiste kehadele füüsiliselt haiget teinud, paluge Jumalalt andeks. Läbi selle valguse paluge Jumalalt jõudu paremini oma keha eest hoolitseda. 

Looduse karma

Loodus ei ole üksi. Looduse taga seisab imeline vaimsete olendite võrgustik, kes juhatavad looduse evolutsiooni. Päikese sillerdus veepinnal ei ole midagi muud kui lugematute väikeste haldjate tants, mis teeb nähtavaks vee elujõu. 
Männi lõhna muudavad magusaks haldjad ja seda peetakse üheks suurimaks kindituseks inimkonnale, sest see lõhn on maapealse elu sümbol. 
Mitte ükski elusolend ei ole Maal juhuslikult. Iga liik on osa jumalikust plaanist ning läbimas oma evolutsiooniprotsessi.
Meie ülesanne inimkonnana on looduse arengule kaasa aidata. Kuna oleme ise olnud oma evolutsoonis looduse produkt ja nüüd on meie kord kaasa aidata kõigi Maa elusolendite arengule. Piibel räägib inimese ülemvõimust looduses, kuid mida inimesed ei mõista on see, et see ülemvõim pole loodud isiklikeks huvideks ärakasutamiseks, vaid see on loodud teenimiseks. 
Me kõik oleme võrdselt väärtuslikud, vaatamata oma vaimse evolutsiooni tasandile. Nii, nagu meid aitavad meist kõrgemad vormid, peame meie omakorda endast madalamaid eluvorme aitama. Selline on täiuslik elu evolutsiooniahel. 
Mineraalide riigil on oma valdused, taimedel oma, loomadel oma ja inimestel oma. Inimene on kõigist Maa liikidest kõrgeim. See tähendab, et meil lasub ka vaimses mõttes kõige suurem vastutus. 
Teie loodusekarma- ja päris kindlasti saate te endale loodusekarmat genereerida- sõltub sellest, kui hästi te elu Maal kohtlete ja kuidas evolutsiooniprotsessile kaasa aitate. Meil inimkonnana on vaimne kohustus aidata madalamate liikide hingi nende arengus. See ei tohiks olla valik, vaid kohustus. Inglid ei mõtle, kas teenida meid või mitte, see on nende ülesanne ja nad ei kahtle selles, kas seda tasub teha või mite. 
Piiblis sisaldab iga rida tohutult palju peidetud informatsiooni. Põhimõtteliselt iga lause sisaldab endas sügavat mõtet, mida tuleb lahti mõtestada. Piiblis öeldu, et inimene on looduse üle domineerija tähendabki, et meil on kohustus teenida ja aidata. Nii nagu elu kõrgemad liigid, sealhulgas inglid ja peainglid meie üle valitsevad ja meid evolutsiooniprotsessis abistavad, on inimesed kõrgemal loomadest, taimedest ja mineraalidest ning peavad neid aitama edasi areneda. Mõistes seda ning olles selles protsessis edukas, loote endale ka vastavat karmat. Suurendage looduse toetamist ja te loote head karmat. Kui loodust kuritarvitate ega aita kaasa madalamal arenguastmel hingede arengule, loote halba karmat ja peate selle eest maksma.
On palju viise, kuidas head loodusekarmat luua. Esimene on lihtsalt austada loodust ja tema kohta vaimses arengus ning vastutada tema eest. Põhiline viis luua head loodusekarmat on kodustada loomi ning sellega aidata loomariiki. Kodulooma võtmine pole kunagi ainult meie meeleheaks, vaid me aitame niimoodi loomal vaimselt areneda. Looma hing areneb, kui ta inimesega lähedalt suhtleb. Siis tema evolutsioon kiireneb. Loom on nagu vaimne käsn, kes imab enda sisse inimese armastust. Kui teil on talu või farm, on teil veel rohkem võimalusi loomariiki aidata. (koduloomaks saanud loom on vaimselt arenenum, kui tema metsik liigikaaslane) 
Samuti aitame mineraalide ja taimede riiki iga kord, kui aiatööd teeme ja seemneid mulda viskame. Kui kasvatame toitu enda jaoks, aitame taimede ja mineraalide hingi nende vaimses arengus tohutult. Loodus areneb, kui ta saab anda ja kui meie võtame tema annid vastu. Vorm peab end vaimule ohverdama. Elu vaim mineraalide seas annab endast midagi ära, et taimed saaksid nende mineraalide toel kasvada. Taimed omakorda annavad midagi endast, et loomad saaksid kasvada. Loomad annavad midagi endast teiste liikide ja inimkonna jaoks, see on nende ohverdus.  Ka inimkond sooritab ohverdusi, sest me kingime oma elu jumalikule plaanile. 
Kui meil on kogutud piisavalt head loodusekarmat, õnnistatakse meid ilusa, valget värvi valgusega, mis aitab meid meie vaimses evolutsioonis edasi. Meid õnnistab loodus ise. Kui meie aitame neid, kes on meist madalamal, aitavad meid omakorda need, kes on meist kõrgemal. Kui oleme loonud mõnes muud vallas halba karmat, näiteks raha- suhte- või kehakarmat, siis kui meil on seda valget valgust ehk head loodusekarmat, saavad kõrgemad jõud meid aidata rohkem kui muidu. See valgus kaitseb ja aitab kergemini üle saada muudest eluraskustest.  Kui teile on kogutud head loodusekarmat siis leiate, et loodus ja loomad ise kaitsevad teid ja astuvad teie eest välja kui vaja. See on üks kõige imelisemaid kogemusi!  Ma loodan nii väga, et kõik saaksid seda kunagi elus kogeda! 
Peame tagasi maksma igat sorti vaimse kuriteo mis on sooritatud looduse vastu. Mitte ainult loomade halvasti kohtlemine, vaid ka elementide kuritarvitamine, nagu õhk ja vesi, peame samuti lunastama. 
Mõnikord on küsitud, mis juhtub loomadega, kellele on palju haiget tehtud. Näiteks loomad, keda on kasutatud katseloomadena. Kui nad lähevad teispoolsusesse, käituvad jumalikud jõud nendega väga õrnalt, kuni nad on traumast üle saanud. Võib olla päästab neid see, et loomadel pole alateadvust. Nad mäletavad instinktide tasemel, aga kui nad jätavad keha, siis kaovad ka instinktidega seotud mälestused. Nad ei pea viha. See aga ei tähenda, et loomi väärkohelnud inimesed ei peaks karmat tagasi maksma. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.